anime rose
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime rose

Un forum dedicat special anime-urilor Elfen lied, Nana si Gray man!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O noua dragoste

In jos 
AutorMesaj
jesseamorerosetta

jesseamorerosetta


Numarul mesajelor : 5
Warn :
O noua dragoste Left_bar_bleue0 / 1000 / 100O noua dragoste Right_bar_bleue

Data de inscriere : 30/11/2010

O noua dragoste Empty
MesajSubiect: O noua dragoste   O noua dragoste EmptyMar Noi 30, 2010 3:36 pm

Capitolui 1


Poetul misterios



Era o zi frumoasa de toamna la Kaleido star Rosetta,May,Sora si Anna erau in biroul lui Karlos

Karlos: Mia a scris un nou scenariu pentru spectacolul care v-a avea loc peste o sabtamana , acest scenariu se numeste "Printesa Luni si a Stelelor". Aceasta piesa include multe acrobati complicate si tot odata periculoase deci trebuie sa lucrati din greu daca vreti sa va iasa spectacolul , ATI INTELES?

Fetele: Da Domnule!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Karlos: Foarte bine, uitati acestea va sunt rolurile sper ca pana sabtamana viitoare sa le invatati, nu mai am nimic de spus puteti pleca.

Fetele au iesit din biroul lui Karlos vorbind in soapta despre noile lor roluri.

Sora: Yupiiiiii!!! eu sunt sora mai mare a printesei care o va ajuta sa isi descopere dragostea.

May: Eu am primit rolul verisoarei vitrege a celor doua printese care la inceput incearca sa opreasca dragostea dintre printesa mezina si printul florilor dar la sfarsit intelege ca acestea sunt facuti unul pentru celalalt.

Anna: Ce bine eu am primit rolul bufonului, o sa inveselesc pe toti de la curtea regala.

Sora: Minunat! Rosetta tu ce rol ai primit?

Rosetta(foarte timida): Eu............eu ....... eu am primit rolul printesei mezine.

Sora: Fantastic Rosetta, este o veste minunata.

Anna: Felicitari.

May: Mda ce sa zic felicitari .

Rosetta(plina de sfiala): Mersi fetelor.

Sora: AAAAAAAAAAAA hai sa ne ducem la culcare maine e o zi lunga.

May si Anna: Cand ai dreptate ai dreptate noapte buna fetelor.

Sora: Rosetta tu nu vii?

Rosetta: O ba da dar as dori sa mai stau putin pe afara,ori cum va urez noapte buna.

May.Sora,Anna: Bine, noapte buna si tie Rosetta.

Toate fetele se dusera in camerele lor cu exceptia Rosettei care iesise la o plimbare nocturna.

Rosetta(in gand): Offfffff mi-e ata de teama ca o sa gresesc la repetiti incat nu pot dormi.

Mergand ea asa cu capul aplecat dadu peste cineva.

Rosetta: Imi cer scuze nu am fost atenta pe unde merg imi cer scuze din nou.

Persoana misterioasa: Nui nimic se mai intampla, dar ce cauta o domnita ca tine noapte prin parc?

Rosetta: Ma numesc Rosetta Passel si am venit aici ca sa ma plimb.

Persoana misterioasa: La miezul noptii?????????

Rosetta: Pai..........

Persoana misterioasa: Eh nu mai conteaza asta acum imi pare rau dar i-am promis mamei mele ca nu voi sta mult la cenaclul de poezie si iar am stat pana s-a facut miezul nopti cam trebuie sa plec, mi-a parut bine de cunostinta Rosetta noapte buna.
Si cat ai bate din palme persoana disparu dar a llasat in urma lui o carte albastra.

Rosetta(in soapta): ce om ciudat!!!!!!!!! Hah? dar ce e asta............... cand Rosetta deschise lua cartea albastra in mainile ei albe si firave observa ca pe coperta acesteia scria " Carte de poezii".

Rosetta: O fi a baiatului care a scapat-o, dar oare cul l-o fi cemand? Ei ori cum poate il mai vad si maine ca sa ii dau cartea cu poezi.

Acestea fiind spuse Rosetta se intoarse la Kaleido star fara macar sa faca vreo galagie, se duse in camera ei si se pregati de culcare.



Sper ca v-a placut capitolui 1 Daca da am sa mai continui. Embarassed Wink
Sus In jos
jesseamorerosetta

jesseamorerosetta


Numarul mesajelor : 5
Warn :
O noua dragoste Left_bar_bleue0 / 1000 / 100O noua dragoste Right_bar_bleue

Data de inscriere : 30/11/2010

O noua dragoste Empty
MesajSubiect: O noua Dragoste   O noua dragoste EmptyMar Noi 30, 2010 9:15 pm

Capitolul 2


Noi elevi la cenaclul de poezie si sala de patinaj artistic flower

A doua zi Rosetta se trzi cu gandul la acel baiat misterios
Rosetta: Hmmmmmm oare baiatul de la miezul nopti v-a mai fi si in seara asta in parc?
Dar gandul ei fu intrerupt de Sora care deschise usa si ii spuse
Sora: Buna dimineata Rosetta,esti pregatita de antrenamente?
Rosetta(surprinsa): Hah? ce? ooooooooo Sora tu erai, am da sun pregatita de antrenamente.
Sora: Esti bine Rosetta?
Rosetta: Da sunt foarte bine, pai poti merge in sala de antrenament ca oricum cred ca Dl. Leon te asteapta sa faceti acrobatiile impreuna.
Sora: Bine Rosetta, paaaa.
Rosetta: pa Sora pa.
Cand fu gata Rosetta se duse afara sa se antreneze cu May.
May: Unde ai fost? Ai intarziat.
Rosetta: Imi pare rau , promit ca nu se v-a mai intampla hai sa ne apucam de treaba.
May: Bine, v-om incepe cu o noua acrobatie numita ............
Dar Rosetta nu era atenta la ce spuse May pentru ca era cu gandul la baiatul cu care se intalnisera ieri noapte.
May: Rosetta, Rosetta, Rosetta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rosetta(ridicand privirea la May): Ce ce ce este????????
May: Fi atenta!
Rosetta: O da acrobatia, pai...........ce acrobatie trebuie sa facem prima data?
May: Acrobatia "Tornada in Lant" of Doamne greu v-a fi sa fac acrobatia cu tine.
Rosetta(in soapta): Pai daca tu nu ai fost nici odata indragostita de unde se intelegi cei cu mine?.
May(uimita si mirata): Poftim????????? de cine???????????
Rosetta: De cine ce May?
May: De cine te-ai indragostit?
Rosetta(rosie la fata ca o roza): Ai auzit ce am spus chiar daca am spus in soapta?
May: Da, deci cine e baiatul?
Rosetta: Nu stiu cum il cheama, ne-am intalnit ieri la miezul nopti si nu mi-a spus numele lui.
May: La miezul noptii???????? tu cred ca esti nebuna sa iesi asa tarziu afara.
Rosetta: Pai da dar asta nu-i asa de important asa ca.........
May: O nu e foarte important plus ca vreau sa stiu si eu de cine te-ai indragostit tu nu vrei?
Rosetta: Ba da cum sa nu dar acum e la clubul de poezie si nu cred ca ar fi frumos sa deranjam.
May: Stai! ai spus ca nu il cunosti.
Rosetta: Pai nul cunosc.
May: Si atunci cum se face de sti ca e la clubul de poezie?
Rosetta: Pentru ca inainte de a pleca a spus ca a fost la cenaclul de poezie + ca si-a pierdut cartea de poezi pe care am citit-o noaptea trecuta cand n-aveam somn, uite aceasta este cartea.
May: Frumoasa carte dar tot o sa ne ducem la cenaclu.
Rosetta: Dar May ca sa intri acolo trebuie sa sti sa scri poezi iar tu nu prea esti talentata la asta.
May: Eu nu dar tu da.
Rosetta: Eu, dar ce te face sa crezi asta?
May: Pai te-am observat mai indeaproape si am aflat ca ai un spirit poetic foarte dezvoltat.
Rosetta: Adica mai spionat.
May: Da da dar acum nu asta e important, important este sa ii zici tipului ala ca il placi si sa ii inapoezi cartea.
Rosetta: Bine dar cu tine cum ramane?
May: Voi merge si eu dar doar ca o insotitoare, acum hai du-te si imbracate.
Rosetta: Bine.
Dupa ce Rosetta se imbraca ea si May se duse la singurul cenaclu de poezi care se afla prin apropierea Kaleido starului.
La intrare un profesor le intampina calduros inauntru.
Profesorul: Buna ziua domnisoarelor, cu ce v-a pot ajuta?
May: pai cautam cenaclul de poezie stiti unde este?
Profesorul: Sigur, ca doar eu sunt profesorul care indruma tineri poeti, deci intrati amandoua?
May: A nu eu sunt aici doar ca sa o insotesc pe Rosetta.
Profesorul: Oooooo!!!!!!!!!!!!! ce bine ca o tanara domnisoara ca tine e interesata de partea poetica, rar mai intalnesti domnisoare ca tine.
Rosetta: Multumesc, deci ma puteti conduce in clasa Dl profesor?
Profesorul: Desigur, numai ca nu v-ati prezentat tinere domnisoare.
May si Rosetta: Scuzati-ne impolitetea ne numim May Woang si Rosetta Passel.
Profesorul: Eu sunt profesorul de poezie Carol, am inteles deci domnisoara Rosetta vrea sa se inscrie la cenaclul de poezie dar tu domnisoara May, tu ce talent ai?
May(cu sfiala): Patinajul domn profesor.
Carol: Minunat! pai poti sa te inscri in programul nostru de patinaj daca vrei.
May: Am sa incerc.
Profesorul: Asta vroiam sa aud, aum urmati-ma in clasele voastre.
Cand May intra in clasa de patinaj vazu ca acolo sunt si trapeze dar mai mult o trecu teama decat curiozitatea cand vazu o sala asa de plina.
Rosetta: Suces!
May: Mersi si tie tot suces.
Rosetta: Mersi.
Dupa ce termina cu May profesorul Carol o duse pe Rosetta in clasa unde stateau toti poeti.
Profesorul Carol: Copii va rog sa o intampinati cum se cuvine pe noua voastra colega Passel Rosetta.
Copii: Buna Rosetta!
Rosetta: Buna tuturor.
Nu dura mult si incepea orele in ambele clase.




Cap 3 cred ca am sa ii scriu mai tarziu, ori cum sper ca v-au placut cele doua capitole. flower
Sus In jos
 
O noua dragoste
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime rose :: Fan area :: Fan fiction-
Mergi direct la: