anime rose

Un forum dedicat special anime-urilor Elfen lied, Nana si Gray man!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

E tîrziu...

In jos 
AutorMesaj
Sora Naegino

Numarul mesajelor : 32
Varsta : 24
Localizare : Kaleido Star
Warn :
30 / 10030 / 100

Data de inscriere : 14/06/2008

MesajSubiect: E tîrziu...   Vin Iun 20, 2008 5:59 pm

...E tîrziu sau poate prea devreme acum să mai adaug ceva...s-au depănat atîtea amintiri,arîtea gînduri frumoase încît mi-a amuțit gîndul printre lacrimi.Aș vrea să fiu un nor,să mă preschimb în ploaie,și-apoi pe trupul tău aș vrea să curg șiroaie.Aș vrea să fiu o floare pe care s-o miroși,aș vrea să fiu și lacrimi în ochii tăi frumoși .Aș vrea să fiu pămîntul pe care tu pășești,aș vrea să fiu eu în-sămi,aș vrea să mă iubești...
Totul ne desparte:distanța,viața,oamenii,poate și destinul.Dar dacă ai privi dincolo de geam,m-ai zări,pentru că sînt totul ce este în jurul tău:sînt depărtarea,sînt apusul și răsăritul.Sînt totul și,totuși...nimic.Îți trimit lacrimile mele pentru că sufletul meu se îneacă în lacrimi;îți trimit sufletul meu pentru a-i da viață prin tine...Gîndeștete la mine:fii pămîntul meu,lasă-mă să fiu ploaia ta...iar dacă tu mai cunoscut,e vina ta;...dar dacă eu te-am cunoscut,e vina mea...,iar pentru că te ador de vină numai ea,dragostea...și numai pentru că departe-n în lumea suferinței trăiesc cu dorul meu pustiu.Azi nu msi știu ce-i fericirea,mi-e dor de tine...a tîta știu.Tu ești cîntecul care mă adoarme noaptea,vocea ce-mi mîngîie tristeția,vîntul ce-mi răsfață pielea,o ultimă silaba pe care vreau să o rostesc înainte de a visa și...primul meu gînd...Dacă viața mea ar fi o clipă petrecută cu tine,nu mi-aș dori alta,o clipă să mă privești,să mă săruți,să mă atingi...Vreau ca tu să reprezinți visele mele,vreau ca tu să fii motivul pentru care trăiesc,vreau ca tu să fii totul.Te-aș fi iubit,ți-aș fi dăriut tot ce am mai frumos de la viață,cele mai sfinte sentimente,dar ce crud este adevărul și ce mult mă doare,căci mi-am dat seama că în ochii tăi nu pot să devin o dragote.Cele mai frumoase bucurii a avut cel mai crud destin,au fost o iluzie.
S-a întîmplat pur și simplu să te întîlnesc și să te iubesc...Totul a fost așa fără să te înțeleg cum sau de ce,și fără să știu că viața mea se va schimba pentru totdeauna.Îmi lipsește zîmbetul tău,îmi lipsește îmbățișarea ta și îmi lipsește mai mult ca oricînd lumina ochilor tăi,căci viața mea acum e un vis și acela e de-a te găsi din nou,să-ți spun cît îmi lipsește...Sărutul tău e încă pe buzele mele și lacriimile mele sapă cu durere în propria inimă,făcînd o rană adîncă.Ploaia bate în geam,vîntul suflă tare...în sufletul meu e un gol prea mare.Lacrimile îmi curg ușor...de dor,de durere...îmi doresc din nou încă o mîngîiere.Să te simnt aproape ca în prima zi,cînd mi-ai cerut cu tine să fiu.De ce mă bucur cînd ma gîndesc la tine?De ce plîng sau rîd cînd te visez?De ce tremur cînd încerc să-ți vorbesc?Lasă-mă să te doresc!Acultă-mă!Mă simnt singură pentru că nu te am alături...Mi-e dor de tine și acest dor mă omoară mă simnt pierdută într-o lume nebună...poate am înebunit și eu,dar după tine...am spus că n-am să te m-ai caut...am mințit...știam că am să fac asta...am să renunț numai dacă îmi cer tu asta.Nu mai știu am visat sau a fost realitate?Spune-mi adevărul,scumpule.Ești cel mai frumos gînd al meu.Mă gîndesc la tine și totul se umple de speranță,viața parcă numai este "neagră",și soarele strălucește din nou,iar tu ești o rază care mă atinge,mă mîngîie...Dă-mi un semn,te rog,aștept iubirea mea.Unde ești dragul meu?Strîngemă-n brațe sau transmite-mi măcar un gînd.Ori cît de încet l-ai rosti,inima mea te va auzi,pentru că este mereu îndreptată spre tine.Acum cînd tu,rezemat vei citi aceste rînduri,eu mă voi gîndi și îmi voi imagina cum ar fi fost să fi fost împreună.Nu vreau de cît să-ți spun că-mi este foarte greu să trec peste aceste zile,cînd toată lumea va fi împreună și noi-nu...
Mi-aș fi dorit să fiu un vis,să pătrund în sufletul tău în fiecare seară.Și mi-aș mai dori ceva,să fiu cu tine toată viața.Dacă aș fi un înger,aș sta în totdeauna la capul tău și ți-aș da un vis numai cu noi doi împreună,cum ne iubim ca doi nebuni într-una.
Mă întrebi mereu:de ce oare am cunoscut o ființă fără inimă ca tine?De ce tocmai ție ți-am dat inima mea?Aveam nevoie de cineva care să mă iubească și să mă înțeleagă,dar tu nu aveai nevoie decît de o păpușă cu care să te distrezi.Nu în zadar îmi ziceai "păpușică".Am avut încredere în tine,ai mințit a tîta,ai mințit doar pentru a fi cu mine,doar pentru cîteva ore de plăcere...Pentru mine era ceva mult și ție nu ți-a păsat.
Sper că va veni o zi cînd în sfîrșit dragostea mea va cîștiga lupta cu timpul,cu destinul,cu soarta...și atunci cînd se va întîmpla asta,eu voi fi aici...așteptînd ca întotdeauna șansa de a te avea în fața mea pentru totdeauna....

Te iubesc mult!!!!

Aștept comentariile dvs Exclamation
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://chio-anime.forumgratuit.ro

E tîrziu...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime rose :: Fan area :: Fan fiction-
Mergi direct la: