anime rose
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime rose

Un forum dedicat special anime-urilor Elfen lied, Nana si Gray man!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cele trei minuni

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Lucy

Lucy


Numarul mesajelor : 35
Varsta : 31
Localizare : Egypt
Warn :
Cele trei minuni Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Cele trei minuni Right_bar_bleue

Data de inscriere : 15/06/2008

Cele trei minuni Empty
MesajSubiect: Cele trei minuni   Cele trei minuni EmptyJoi Iun 19, 2008 7:58 pm

M-am gandit sa-mi pun si eu ficul aici.Sper sa va placa Very Happy

1.Realitate sau iluzie???



O zi insorita de vara.Trei fete umblau de dimineata prin parc povestind intamplarile lor foarte stranii sau sunt vise?asta doar ele ne pot spune.
Descrieerea domnisoarelor:
Claudia,15 ani,satena,par lung si ondulat,ochi caprui ,1.57,foarte glumeata si face haz de necaz si e in zodia sagetatorului.
Alina,14 ani,satena,par nici lung nici scurt,drept,ochi caprui ,1.55,foarte matura dar de treaba,glumeata si ea si sta sub semnul balantei.
Andrada,15 ani,par blond,lung si drept,ochi albastri,1.60,glumeata precum Claudia si ii place sa cante mereu si e in zodiac feceoarei.
Ora 10:25 in parc
-offf doamne!nu am putut sa dorm deloc azi noapte,vorbea suspinand Alina
-nici eu,spune-au Claudia si Andrada de-o data
-si culmea mai e ca ne-am si trezit devreme,comenta Claudia cu un zambet dureros
-deci,intreba Andrada,tot aceleasi cosmaruri si voi?
-exact,spunea Alina pe cand Claudia le invita sa se aseze pe banca pentru a rezolva cazul cel straniu
Pe banca se dezbate problema fetelor
-deci ,acest lucru este foarte ciudat…adica ma refer toate trei acelas vis in aceeasi noapte,spunea Claudia facand pe detectiva
-aseara am visat toate un baiat si o femeie,nu?intervenea Alina
-da si era un lac,completa Claudia intrerupta de Andrada……
-…..iar lacul nu era cu apa ci cu sange,ohh dezgustator de infricosator iar langa statea acea femeie chemandune la ea siiii….
-….si ne-am trezit spunea Alina inca ingrozita
Era ora 11:10 iar fetele trebuiau sa se desparta.Fiecare mergea in drumul ei
Intre timp intr-o alta dimensiune cineva sau ceva isi face-au planuri pentru urmatoarea noapte.Identitatea acestor doua personae era necunoscuta
-regina mea!,striga cineva cu glas de baiat cu o voce calma.
-regina mea,am gasit,vom interveni si asta’noapte in visele celor trei “salvatoare”
-da,da,da,iar de data asta trebuie sa fim mai clari in mesajele pe care le trimitem si nu uita,nu putem da gres,e destinul lor si salvarea noastra….vorbea femeia cu un glas aproape stins
-am inteles regina mea,spunea baiatul plecand din acea incapere plina de flori
Ce loc o fi acela?cine erau defapt acele persoane?ce aveau de gand sa faca?si mai ales la ce se refereau cand spuneau “salvatoare”?si care sunt de fapt destinele lor?
Mii de intrebari si totusi nici un raspuns.
Ora 12.00 dupamasa la apartament-ul Claudiei
Claudia statea linistita in pat si se uita la televizor,cand deodata acesta se stinse.
-of!striga Claudia.Chiar acum trebuia sa se ia curentul.
Deodata,Claudia simti o racoare pe corpul ei.Avea senzatia ca sta la frigider.Ea nu intelegea ce se intampla defapt,dar avea de gand sa umble la sigurante crezand ca poate a sarit vre-o una.

Continuarea am so pun daca va place ficul.....acum sa pun personajele :

Andrada insa fara aripi ^_^
Cele trei minuni 12498AnimeGirl

Alina
Cele trei minuni 1124962023632xv6

Claudia cu parul indreptat
Cele trei minuni P7qj6
Sus In jos
http://lov-anime4ever.forumgratuit.ro/
Sora Naegino

Sora Naegino


Numarul mesajelor : 32
Varsta : 30
Localizare : Kaleido Star
Warn :
Cele trei minuni Left_bar_bleue30 / 10030 / 100Cele trei minuni Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/06/2008

Cele trei minuni Empty
MesajSubiect: Re: Cele trei minuni   Cele trei minuni EmptyVin Iun 20, 2008 9:03 pm

Îmi plac poveștile de groază...
Cînd pui continuarea????
Sus In jos
http://chio-anime.forumgratuit.ro
 
Cele trei minuni
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime rose :: Fan area :: Fan fiction-
Mergi direct la: