anime rose
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime rose

Un forum dedicat special anime-urilor Elfen lied, Nana si Gray man!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Aleea de la numarul 17

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Nana Komatsu
Admin
Nana Komatsu


Numarul mesajelor : 113
Varsta : 29
Localizare : a doua strada la dreapta
Warn :
Aleea de la numarul 17 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Aleea de la numarul 17 Right_bar_bleue

Data de inscriere : 02/05/2008

Aleea de la numarul 17 Empty
MesajSubiect: Aleea de la numarul 17   Aleea de la numarul 17 EmptyJoi Iun 19, 2008 7:08 pm

Capitolul 1- Inceputul: sfarsitul e deja aproape!


Mergeam pe strada noaptea.Brrrr, ce frig era, pana cand si acum simt acel aer inghetat mai mult.Paseam usor si elegant sau mai bine zis paseam prin gropile pline de noroi cu un miros de animal mort, intrat in putrefactie.Luna era printre 2 nori tocmai storsi de ploaie.Aveam o ‘’misiune’’ din partea fratelui meu mai mare si sacaitor, in varsta de 19 ani, Mello, un dobitoc innascut care ma trimise sa-I duc un billet bine sigilat prietenei sale, pe care desigur incercasem sa-l desfac.Al naibi treaba ca nu facui nimic decat sa-mi rup doua unghii, de parca nu era de ajuns ca mi le mai rodeam!
Se auzira niste pasi usori si galanti.Un tip ciudat era in spatele meu dar nu ii dadusem mare atentie din cauza ca trebuia sa fiu cu ochii in patru sa nu mai cad de vreo inca 5 or cu botul de pamat.Barbatul se indrepa spre un altul ce statea la coltul strazi, pe care-l observasem mai tarziu.Ii dadu un pachet si incepura sa discute discret.Eu, bagacioasa ca de obicei m-am gandit sa vad ce e cu ei.
‘Eh….poate sa mai astepte si aia, nu mai pot eu de biletele lor top secrete’
Mi-am zis, in timp ce ma gandeam daca sa vad ce se petrece sau nu.Deci…cum spuneam, am mers intracolo, pitita desigur dupa un stalp si am inceput sa fiu atenta la conversatia dintre cei 2 straini.Nu reusisem sa aud nimic asa ca m-am dus dupa un pom, un cos de gunoi urat mirositor si alte cateva ‘chestiuni’ de genul pana cand am nimerit un loc potrvit
-Asculta, am facut greu rost de ea asa ca vreau dublu!
-Haide Jeff, lasa-l mai ieftin!
-Nici vorba, era sa mor din cauza chestiei asteia, plus ca am luat si o cantitate mai mica decat data trecuta.Ranile imi sunt adanci si sti ca stau prost cu bugetul!
-Fie, dar data viitoare am sa-mi gasesc pe altcineva pentru treaba asta!
-Situata de asa natura m-a facut sa-I ridic pretul si apoi cocaina nu creste prin copaci!
-COCAINA??!!
Eu si gura mea sparta, cine a mai auzit de gandit cu voce tare?
Pe langa cuvantul pe care il mai scoasem mai cazusem si jos, fix ce-mi trebuia!!
-A auzit ce am vorbit, sa o prindem!!!
-CE???
Am luat-o la goana cu cei doi dupa mine.Nu alergasem in viata mea mai repede ca atunci.Inima imi batea cu putere, aproape ca imi iesea din piept, picioarele ma indemnau sa alerg mai tare si mai tare……. ambitia asta!Sau mai bine zis fugi daca nu vrei sa mori!Cei doi nici nu rasuflara iar eu eram aproape terminate dar nu puteam sa ma las, stiam ce va fi de mine daca ma opresc
‘’Cocaina???Aoleu….am dat-o in bara rau de tot!De acum promit ca n-am sa ma mai enervez pe nimeni daca imi zice ca sunt bagacioasa si impiedicata, cat de proasta am putut sa fiu!Asi face orice sa ies cu viata de aici!’
Pentru prima data regretam aceste lucruri si asi fi facut orice sa fi fost totul un vis.
Dupa ceva timp de alergat am vazut o casa parasita si am intrat in ea:
‘-Sigr nu ma vor gasi aici!’
Am impins usa ce se deschise greoi, am alergat pe scarile ce duceau la etaj si scrtaiau si m-am ascuns dupa un cufar vechi si prafuit, de un maro deschis.Era liniste acolo, adica liniste pentru 3 secunde caci cei doi intrara inauntru.Incepura sa cerceteze camerele de jos.Eu inca mai eram acolo si aproape ca tremuram.M-am gandit la un moment dat sa sar pe geam dar era o distanta prea mare pana jos, asi fi iesit cu capul spart….dupa mi-a venit ideea sa ma pun cu ei:ha-ha-ha!,imi vine sa rad, eu o copilita sa ma pun cu nsite gorile ca alea, ce stupida pot fi!
Se facu liniste jos,nu se mai auzeau acele lucruri rasolite…cand credeam ca am scapat, acestia intrara in camera in care eram ascunsa.Pe fetele lor se putea observa o doza mare de nervi cea ce ma facu sa ma sperii si mai tare.Parca era Tolea din serialul Elodia…teh, nu-I asa ca ma pricep la comparatii?Cel mai solid se apropie de locul in care eram eu.Incepura sa imi cada picaturi de sudoare iar fata imi era ca a mortului, alba.Dadu cu piciorul peste lada iar aceasta se deplasa lasand sa mi se vada o parte a corpului.....asta a fost, finalul!Ma prinse de mana, tinandu-ma strans…
-Ti-ai gasit sfarsitul!
Imi zise cu un zambet diaolic.Eu stateam si ma uitam la el ca o mata nevinovata...teoretic vorbind nu facusem nimic dubios,dar ce sa faci, regulile mafiei……repet:in ce m-am bagat!!!!!
Sus In jos
https://anime-rose.forumgratuit.ro
Sora Naegino

Sora Naegino


Numarul mesajelor : 32
Varsta : 30
Localizare : Kaleido Star
Warn :
Aleea de la numarul 17 Left_bar_bleue30 / 10030 / 100Aleea de la numarul 17 Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/06/2008

Aleea de la numarul 17 Empty
MesajSubiect: Re: Aleea de la numarul 17   Aleea de la numarul 17 EmptyVin Iun 20, 2008 9:13 pm

E amuzant la început dar cam tragic pe la sfirșit,dar îmi place,cum am mai zis imi plac poveștile de groază,
Din cîte văd eu,ăsta nu-i sfîrșitul,nu-i așa?Deci cînd postezi continuarea-desigur dacă este :
Sus In jos
http://chio-anime.forumgratuit.ro
 
Aleea de la numarul 17
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime rose :: Fan area :: Fan fiction-
Mergi direct la: