anime rose

Un forum dedicat special anime-urilor Elfen lied, Nana si Gray man!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Misa

In jos 
AutorMesaj
Nana Komatsu
Admin

Numarul mesajelor : 113
Varsta : 23
Localizare : a doua strada la dreapta
Warn :
0 / 1000 / 100

Data de inscriere : 02/05/2008

MesajSubiect: Misa   Dum Iun 15, 2008 11:47 pm

Misa Amane (弥 海砂, Amane Misa?) / Misa Misa

O fată înamorezată de Kira, Misa este un idol al Japoniei și tinde să poarte haine de stiluri diferite, depinzînd de activitate. Este imatură și se referă la ea la persoana a treia pentru a părea drăguță. Misa este complet devotată lui Light și menționează că s-a îndrăgostit de el la prima vedere. Light o vede totuși doar ca o unealtă în planurile lui datorită Death Note-ului pe care această îl posedă și a tîrgului pe care l-a făcut pentru ochii de Shinigami. Misa îi este așa de devotată fiindcă ucigașul părinților ei a fost executat de Kira.

În serie, intră în acțiune ca al doilea Kira, înainte de a se duce să-l întîlnească pe Light. Deși perspicace uneori, face greșeli destul de mari, sau pur și simplu nu este la nivelul lui L, astfel încît, în curînd devine ținta suspiciunilor lui alături de Light și ajunge să fie prinsă și interogată brutal. Devotamentul ei se dovedește însă a fi impresionant, necedînd și mai mult decît atît, ajungînd să-i ceară Shinigami-ului care i-a adus carnetul cu care ucidea pînă atunci, să o omoare pentru a scăpa de durere și de a nu risca să-și slăbească rezistența și să înceapă să vorbească.

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 25
Localizare : Egypt
Warn :
0 / 1000 / 100

Data de inscriere : 15/06/2008

MesajSubiect: Re: Misa   Lun Iun 16, 2008 12:05 am

Din death note Misa este personajul meu preferat.Imi place deoarece este tare haioasa,frumoasa,are un comportament special Rolling Eyes si imi place la ea ca nu renunta la dragostea iei Very Happy

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lov-anime4ever.forumgratuit.ro/
Lenalee

Numarul mesajelor : 16
Varsta : 24
Localizare : ~*~Pe undeva prin Bucuresti~*~
Warn :
0 / 1000 / 100

Data de inscriere : 10/07/2008

MesajSubiect: Re: Misa   Joi Iul 10, 2008 8:07 pm

Oooo personajul meu preferat din partea feminina^^.Pai ce as putea spune..imi place ca e tare copilaroasa si imatura,dar desteapta cand vine vorba de a omora oamenii.Ce nu imi place e faptul ca se lasa manipulata prea mult de Light si parca nu ar avea o viata proprie adica dupa ce a aflat ca infractorul ce i-a omorat parintii e mort,toata viata ei a constat numai in Light/Kira.

Spoiler:

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.innocentlove.smfforfree4.com
Meisekyume

Numarul mesajelor : 25
Warn :
0 / 1000 / 100

Data de inscriere : 04/05/2008

MesajSubiect: Re: Misa   Vin Aug 29, 2008 7:26 pm

^ Indeed , era desteapta cand venea vorba de asa ceva =D un detectiv normal chiar nu si-ar fi data seama ca ea e al 2-lea kira ^___^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Misa   

Sus In jos

Misa
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime rose :: Anime :: Death note-
Mergi direct la: