anime rose
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime rose

Un forum dedicat special anime-urilor Elfen lied, Nana si Gray man!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Kikyo

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Nana Komatsu
Admin
Nana Komatsu


Numarul mesajelor : 113
Varsta : 29
Localizare : a doua strada la dreapta
Warn :
Kikyo Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kikyo Right_bar_bleue

Data de inscriere : 02/05/2008

Kikyo Empty
MesajSubiect: Kikyo   Kikyo EmptyMier Mai 14, 2008 1:59 pm

Kikyo este numele preotesei de care este indragostit Inuyasha. Este ucisa de Naraku si dupa ce va fi inviata de Urasue, va crede ca Inuyasha este asasinul ei, dedicandu-si viata de moarta vie sa il ia pe Inuyasha cu ea in Iad. Totusi, pe parcurs, afla ca de fapt Naraku a ucis-o.
Sus In jos
https://anime-rose.forumgratuit.ro
Scarlet Smith

Scarlet Smith


Numarul mesajelor : 32
Varsta : 29
Localizare : Dream World
Warn :
Kikyo Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kikyo Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/07/2008

Kikyo Empty
MesajSubiect: Re: Kikyo   Kikyo EmptyVin Iul 11, 2008 11:50 am

Nu stiu sigur de ce , insa Kikyou este personajul meu preferat.Am incercat de multe ori sa ma pun in locul ei si sa inteleg de ce a ales sa faca anumite lucruri si , intr-un final mi-am dat seama ca sentimentul acela ca tu nu mai ai ce cauta pe pamant este foarte puternic si in stare sa te darame.Sa sti ca esti mort si ca totusi ai fost inviat (dintr-un motiv care iti este necunoscut) mi se pare un lucru foarte greu , daca nu chiar imposibil de acceptat.Cu toate acestea Kikyou incearca sa uite de faptul ca a fost ucisa si apoi reinviata si mai ales , incearca sa accepte acest lucru.Da , sa uiti si sa accepti sunt doua lucruri total diferite , insa Kikyou cred ca a gasit acel element (nu stiu daca este chiar cuvantul potrivit) care le imbina pe cele doua.
Probabil ca tocmai din acest motiv o admir atat de mult.
Sus In jos
 
Kikyo
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime rose :: Anime :: Inuyasha-
Mergi direct la: