anime rose
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime rose

Un forum dedicat special anime-urilor Elfen lied, Nana si Gray man!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Yukari si George

In jos 
+2
Meisekyume
bloody teo
6 participan?i
AutorMesaj
bloody teo

bloody teo


Numarul mesajelor : 8
Localizare : Vrancea
Warn :
Yukari si George Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yukari si George Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/05/2008

Yukari si George Empty
MesajSubiect: Yukari si George   Yukari si George EmptyJoi Mai 08, 2008 4:54 pm

Yukari si George dupa cum stiti este cuplul principal din acest anime. Actiunea graviteaza in jurul povestii de dragoste a celor doi. O poveste de dragoste care pare o prostie, ceva nebunesc, pe moment.

Ce parere aveti despre acest cuplu? Credeti ca era mai bine daca ramaneau impreuna? Cine credeti ca tinea mai mult la aceasta "relatie" si de ce? Ce v-a placut/nu v-a placut la cei doi?

Sa vedem... Ca si cuplu unul dragut, reusit. Ea fata studioasa/siliincioasa/ cuminte iar el baiatul nebunatic/plin de viata/"obrasnic". Un cuplu tipic anime-urilor de genul acesta asa ca am zis cam tot prin acest lucru.
Daca ramaneau impreuna, sincer, anime-ul ar fi devenit o telenovela de succes as putea spune, ar fi fost cea mai mare prostie sa fie impreuna... O telenovela de mana I.
Dintre personaje, George se implica in relatie cel mai mult - asta cred eu - chiar daca nu lasa asta sa se vada, tinea sa fie cu ea pentru ca o iubea in felul sau - unul mai ciudat - insa parea genul de persoana care nu se implica deloc si daca se lucrurile nu merg bine, asta e...
Mi-a placut spiritul lor. Cuplul in sine... Doi nebuni, unul mai nebun decat celalalt. Nu mi-a placut faptul ca George a facut-o sa sufere de prea multe ori...

Asta e parerea mea...
Mai astept si altele Smile




Ja ne...
Sus In jos
Meisekyume

Meisekyume


Numarul mesajelor : 25
Warn :
Yukari si George Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yukari si George Right_bar_bleue

Data de inscriere : 04/05/2008

Yukari si George Empty
MesajSubiect: Re: Yukari si George   Yukari si George EmptyJoi Mai 08, 2008 5:31 pm

Era cam ciudat , dar totusi , asta e farmecu` .
Insa , dup-aia , nu cuplu` asta a inceput sa imi para din ce in ce mai monoton .
Iar mie mi se pare ca semanau foarte mult . Adica , Yukari nu era asa ca vroia ea sa fie ... :-?
Sus In jos
~Hina~

~Hina~


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 30
Localizare : In My Dreams...Or In My Room...
Warn :
Yukari si George Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yukari si George Right_bar_bleue

Data de inscriere : 31/05/2008

Yukari si George Empty
MesajSubiect: Re: Yukari si George   Yukari si George EmptySam Mai 31, 2008 2:26 pm

George si Caroline chiar s-au iubit...intre ei chiar a existat o iubire adevarata...altfel, Carrie sau George nu s-ar fi simtit atat de rau atunci cand a plecat el in Franta.
Intr-adevar, ei poate nu faceau un cuplu perfect, dar se iubeau mult...
Sincer, si mie mi-a parut rau cand George a plecat in Franta...daca George nu pleca atunci, Yukari nu s-ar fi casatorit cu Tokumori Mad
Si...cred ca Yukari a tinut mai mult la aceasta relatie pentru ca altfel nu ar mai fi fost atat de trista cand a plecat George...
Oricum, parerea mea este ca ei s-au iubit, dar nu faceau un cuplu perfect ci...aproape perfect.
Sus In jos
Sora Naegino

Sora Naegino


Numarul mesajelor : 32
Varsta : 30
Localizare : Kaleido Star
Warn :
Yukari si George Left_bar_bleue30 / 10030 / 100Yukari si George Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/06/2008

Yukari si George Empty
MesajSubiect: Re: Yukari si George   Yukari si George EmptyLun Iun 16, 2008 12:58 pm

De si Caroline sa casatorit cu Tokumori,tot il iubeste pe George.........
Daca George nu pleca la Franta,as-r fi primit un cuplu extraordinar... I love you
Sus In jos
http://chio-anime.forumgratuit.ro
Nana Komatsu
Admin
Nana Komatsu


Numarul mesajelor : 113
Varsta : 29
Localizare : a doua strada la dreapta
Warn :
Yukari si George Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yukari si George Right_bar_bleue

Data de inscriere : 02/05/2008

Yukari si George Empty
MesajSubiect: Re: Yukari si George   Yukari si George EmptyLun Iun 16, 2008 9:03 pm

Sora Naeghino a scris:
De si Caroline sa casatorit cu Tokumori,tot il iubeste pe George.........
Daca George nu pleca la Franta,as-r fi primit un cuplu extraordinar... I love you
Asa e, cu siguranta ar fi fost imruna.Yukari tine si la Hiro dar nu ca si la GEorge....probabil ca a uitat de el intre timp si a inceput sa-i placa din nou mult de Hiro din cauza distantei.
Sus In jos
https://anime-rose.forumgratuit.ro
Scarlet Smith

Scarlet Smith


Numarul mesajelor : 32
Varsta : 29
Localizare : Dream World
Warn :
Yukari si George Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yukari si George Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/07/2008

Yukari si George Empty
MesajSubiect: Re: Yukari si George   Yukari si George EmptyVin Iul 11, 2008 11:18 am

Animeul Pradise Kiss a fost unul dintre preferatele mele , iar cuplul Yukari&Gorge mi se pare cel mai reusit de pana acum.
Dupa parerea mea ar fi fost frumos daca cei doi ar fi ramas impreuna , insa astfel animeul nu ar mai fi avut de transmis nimic (nu ar mai fi fost real).Ma refer la faptul ca de multe ori in viata reala lucrurile nu se petrec asa cum vrem noi si deseori mai trebuie sa avem parte si de dezamagiri.Prima iubire nu se uita niciodata (va zic din proprie experienta) , chiar daca s-a terminat sau nu cu o despartire.
In ce priveste cea de-a treia intrebare cred ca mi-ar fi foarte greu sa ma pronunt ...Aparent relatia ar fi mai importanta pentru Caroline/Yukari , insa imaginea din ultimul episod , in care atat George cat si Yukari plang la despartire mi se pare ca dovedeste faptul ca amandoi sunt importanti unul pentru celalalt.
La sfarsit ar fi foarte multe de zis despre cei doi ... Aceasta relatie i-a schimbat mult pe amandoi , atat fizic (in cazul lui Caroline , care si-a schimbat stilul de vestimentatie) , cat si psihic (in cazul amandurora , acestia schimbandu-si modul de gandire).Lucrurile intamplate intre cei doi i-au motivat probabil sa mearga mai departe si sa accepte viata asa cum este.Cu toate ca la inceput George facea pe durul , pana la sfarsitul animeului cred ca acesta descopera ce inseamna adevarata iubire si nu doar aceea de-o noapte.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Yukari si George Empty
MesajSubiect: Re: Yukari si George   Yukari si George Empty

Sus In jos
 
Yukari si George
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime rose :: Anime :: Paradis kiss-
Mergi direct la: