anime rose
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime rose

Un forum dedicat special anime-urilor Elfen lied, Nana si Gray man!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
bloody teo

bloody teo


Numarul mesajelor : 8
Localizare : Vrancea
Warn :
Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/05/2008

Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Empty
MesajSubiect: Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente   Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente EmptyJoi Mai 08, 2008 7:54 am

Inainte de a posta capitolul tin sa mentionez ca este o poveste Originala asa ca probabil caracterrul personajelor va fi putin schimbat, iar personajele cele noi imi apartin in intregime.
Actiunea se va desfasura in viitor, adica personajele vor fi mai mari iar spatiul va fi nelimitat...


Capitolul 1


Trecura 2 ani de cand Sora isi descoperise propriul Pheonix, de atunci se antrenau din greu. Ajunsesera sa fie cei mai buni acrobati din tara mereu primeau contracte noi...dar ei refuzau de fiecare data. Nu puteau sa paraseasca locul cel mai iubit : Kaleido Stage. Locul pe care Sora il iubea cel mai mult, scena care o facuse celebra, iar visurile i se implinisera,aproape toate in afara de unul : sa facao scena fara lupte. Scena l-a schimbat si pe Leon, nu mai era aceeasi persoana. Devenise mult mai apropiat de Ea, nu mai era atat de rau si nu se mai credea superior tuturor, acum erau toti egali in ochii lui.
Acum lucrau pentru o noua manevra:Visul Ingerului.
Leon trebuia sa o arunce pe Sora foarte sus ca aceasta sa prinda un trapez tinandu-si corpul asemea unui inger. El trebuia sa ajunga pe trapezul Ei ,iar atunci sa-i daruiasca un trandafir fara spini sa o sarute si sa sara amandoi tinandu-se de mana... astfel incat totul sa para un vis. De fapt totul era un vis.

- Sora mai sus! Nu esti buna de nimic,nu faci nimic bine, spuse el pe un ton grav.
- Dar....sunt obosita. Ne antrenam de azi dimineata fara pauza...sunt epuizata..nu mai pot, o tinem asa de 3 zile si tot in stadiul asta suntem, nu vezi ca suntem obositi si nu ne putem concentra?
- Dar...Nici nu apuca bine sa termine ca Sora cazu de la trapez si se lovi la cap ( nu avea plasa pusa).
Leon simti cum pamantul ii fuge de sub picioare vazand-o acolo jos. O lua repede pe Sora si o duse la spital. Odata ajunsi acolo Sora fu dusa la urgente...
Incepu sa se intristeze. Stia ca el este vinovat de acest accident a Ei. Ochii ii erau inlacrimati iar cateva picaturi se zabateau in coltul ochiului...
Imediat au aparut Mia, Anna si Kalos. Toata lumea era foarte agitata; se plimbau de colo colo, prin holul spitalului fara rost, oricum, stiau ca asta nu va rezolva nimic.
Dupa vreo 2 ore de asteptare doctorul iesi cu o fata trista si serioasa ,cu ochii tristi si pierduti in ganduri. Se dusese direct la Leon care mergea impancietat pe hol asteptand orice veste de la doctori despre starea de sanatate a Sorei.
- Sunte-ti rude, sau persoana care a adus-o este aici ? Nici nu termina de intrebat, ca Leon se intoarse brusc, parca innebunit si il lua pe doctor la intrebari:
- Da! Eu am adus-o. Cum se simte? Ce a patit ?E ceva grav? Intreba acesta enervat�
- Nu o sa va ascund adevarul. Starea ei nu este stabila, nu a scapat prea usor ,poate chiar de loc usor,s-a lovit foarte tare la cap, si-a pierdut memoria. Insa partea cu adevarat rea este faptul ca se afla in coma de cand ati adus-o.
- Dar... se va face bine? Cand isi va reveni din coma? Nu este in pericol ,nu? Spuse panicat, se vedea asta in privirea lui.
- Dupa cum am mai spus starea ei nu este stabila, iar din coma nu stim cand isi va reveni. Poate dura o zi, o saptamana, o luna,un an...acesta lucru depinde numai de ea. Si cat despre pericol...conteaza cat de repede se recupereaza. Sa speram ca organismul ei va accepta medicamentele si totul va fi bine. Dar dupa ce isi revine din coma va trebui sa mai stea o luna in spital iar dupa sa stea 2 luni in repaus, pentru ca starea ei nu este una foarte buna, deci pana nu se recupereaza complet nu va mai putea face nimic.Cand auzira aceste cuvinte Mia si Anna incepurasa planga. Leon se retrase parca nepasator,parca nu era prezent.Simtea nevoia sa plece si sa tipe atat de tare incat sa il auda toti, se simtea mult prea vinovat si nu se putea impaca cu gandul ca din cauza lui Ea se ranise.
Dupa ce isi mai reveni putin, se duse sa o vada. Cand o vazu nici macar nu o putea privi,se simtea atat de vinovat... Avea fata palida si era inbracata in pijamalele ei roz cu ursuleti pufosi si micuti care mai animau putin atmosfera din camera : o atmosfera funerara. Ii placea sa o priveasca cum doarme, insa nu in aceste circumstante.
Dintr-o data Sora misca un deget si incet incepu sa deschida ochii ei mari si violet cu care privea patrunzator prin tine. Se uita putin speriata in camera alba ca zapada, putin misterioasa si infricosatoare pentru ca nu intelegea unde este si de ce.
- Unde sunt si ci... ci... cine esti tu?
Cand Leon auzi aceste cuvinte se intuneca la fata. Cand il vazu Sora se sperie nu intelegea cine e acel barbat se uita atat de suparat dar totodata pe chipul lui se vedea o urma de fericire.
- Nu iti aduci aminte de mine? De noi? De prietenii tai?
- Nuu... nustiu cine esti tu, de ce sunt aici si cine sunt "prietenii" de care imi tot vorbesti.
Se intoarse brusc, cu multa eleganta si se apropie udor de usa. Pe hol Mia si Anna inca asteptau sa poata intra sa o vada. Leon le povesti cu lux de amanunte conversatia dintre El si Ea. Nimanui nu-i venea sa creada ce se petrecea.
Parca i se stersese memoria. Nu isi aducea aminte nici cine e... nici macar cu o cheama... Nu-si aducea aminte de nimeni si de nimic.


Acesta este primul capitol. Sper sa va placa.





Ja ne...

[Edit:] Imi cer scuze pentru aranjarea capitolului in pagina insa alineatul nu se vede...
Sus In jos
Nana Komatsu
Admin
Nana Komatsu


Numarul mesajelor : 113
Varsta : 29
Localizare : a doua strada la dreapta
Warn :
Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Right_bar_bleue

Data de inscriere : 02/05/2008

Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente   Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente EmptyJoi Mai 08, 2008 5:01 pm

Frumos fic insa am vazut si cateva lucruri.
De ce scri ea, ei, el si celelate pronume cu litere mari?doar ce sunt sfinti?
Al doilea lucru e ca ar cam trebui niste descriere la faza cand cade Sora.
Sunt curioasa cum vor evolua lucrurile si sper ca nu te-ai suparat pe mine.
Sus In jos
https://anime-rose.forumgratuit.ro
bloody teo

bloody teo


Numarul mesajelor : 8
Localizare : Vrancea
Warn :
Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/05/2008

Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente   Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente EmptyJoi Mai 08, 2008 5:21 pm

Mysteri mixt o sa te lamuresc ...

Pentru inceput, am scris "Ea" si "El" cu litere mari pentru ca asa am consider eu ca s-ar intelege mesajul mai usor. Vroiam sa-i scot intr-un mod mai discret in evidenta pe cei doi si cred ca vine mult mai bine asa...
Si Eminescu scrie "ea" asa: ea. Deci el nu scrie cu litera mare insa scrie aplecat.Nu nu sunt sfiinti. Am explicat mai sus...

A nu se intelege gresit, nu-mi place Eminescu s-a nimerit sa fac comparatia asta cum pentru ca mi-am adus aminte de asta.


Nu am de ce sa ma supar. Orice critica/sfat sunt bine venite.




Ja ne...
Sus In jos
Meisekyume

Meisekyume


Numarul mesajelor : 25
Warn :
Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Right_bar_bleue

Data de inscriere : 04/05/2008

Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente   Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente EmptyVin Mai 09, 2008 6:07 pm

Sunt cateva mici greseli , pe la inceput . Ai grija la ele . ^^
Oricum , e bun . Ar trebui ceva mai detaliat, cum zicea si Mysteri Mixt, dar , povestea e interesanta .
Sper sa treci repede la al 2-lea capitol . Ca's curioasa . Very Happy
Sus In jos
Sora Naegino

Sora Naegino


Numarul mesajelor : 32
Varsta : 30
Localizare : Kaleido Star
Warn :
Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Left_bar_bleue30 / 10030 / 100Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/06/2008

Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente   Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente EmptyVin Iun 20, 2008 12:32 pm

E pur și simplu excelent.....Ține-o tot așa!!!!!!! Very Happy
Sunt cîteva greșeli,dar nu conteaza,sunt niște formalități cu timpul vor trece, dar e o poveste minunată...
Sus In jos
http://chio-anime.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente   Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente Empty

Sus In jos
 
Kaleido strage: Intrebari ... Raspunsuri ... Sentimente
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Kaleido Star - Sora and Leon
» Date generale despre Kaleido Star

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime rose :: Fan area :: Fan fiction-
Mergi direct la: